Червоний колір провокує у людини агресію

Червоний колір провокує у людини агресію Поштівка
11 Липня 2016, 10:10

Команда американських дослідників визначила, що червоний колір здатний впливати на поведінку людини, провокуючи її на агресивні дії.

Така властивість кольору була виявлена випадково науковою групою з Іллінойського університету в Урбані-Шампейн, передає bublbe.

До науковців звернулися представники голландської компанії, що організувала телефон довіри та чат психологічної допомоги для дітей від 8 до 18 років.

У 15% випадків по лінії підтримки звертатися не підлітки, а хулігани, які розважалися розіграшами.

За порадою психологів співробітники компанії змінили колір чату з синього на червоний, після чого частка жартівливих дзвінків зросла до 22%.

Фахівці з’ясували, що червоний колір підштовхує людину до порушення загальноприйнятих норм.

Команда провела експеримент, під час якого двом групам студентів було запропоновано відповідати на питання, що з’являються на моніторі комп’ютера. При цьому для однієї групи фон екрану був зроблений білим, а для другої червоним. В опитування науковці включили попередження від медичної служби про необхідність користуватися кремом для засмаги на пляжі, а одне з питань списку стосувалося ставлення до такого способу захисту шкіри.

Проаналізувавши відповіді, науковці визначили, що червоний колір підштовхував до непокори тих, хто був спочатку схильний до бунтарства. При цьому законослухняних студентів червоний навпаки стримував.