Чехія звинуватила РФ у веденні інформаційної війни

Чехія звинуватила РФ у веденні інформаційної війни Поштівка
2 Вересня 2016, 14:19

Російські спецслужби ведуть в Чехії інформаційну війну. Про це йдеться в звіті Служби безпеки та інформації Чехії за 2015 рік, який опублікували 1 вересня 2016 року,повідомляє Тиждень.ua.

Згідно з текстом, найбільш активні в Чехії були розвідки Росії і КНР. У випадку Росії дії спецслужб були сконцентровані на проникнення в чеські ЗМІ і поширенні дезінформації, а також насадженні серед населення гасла «Усі брешуть» шляхом поширення як достовірних, так і недостовірних відомостей.

Крім цього, як вважають в службі безпеки Чехії, Росія підтримує розвиток соціальної та внутрішньополітичної напруженості в країні, надаючи допомогу «маріонетковим» популістським або екстремістським організаціям, а також докладає зусиль для створення «віртуальної загрози» війни з РФ.

У чеських спецслужбах вважають, що дії Росії безпосередньо пов’язані з конфліктом в Україні і участю РФ у військовій операції в Сирії, і з закінченням цих криз вони будуть припинені. Надалі ця інфраструктура може бути використана для маніпуляції чеським суспільством.

Нагадаємо, у травні МВС Чехії вирішило створити команду для боротьби з російською пропагандою.

Чехія звинуватила РФ у веденні інформаційної війни