Частка тіньового ринку зерна в Україні становить 40%

Вживання зерна знижує ризик ранньої смерті Поштівка
28 Січня 2018, 15:04

За різними оцінками, частка тіньового ринку зерна в Україні становить 40% від загального обсягу зернового ринку, що вкрай турбує інших гравців, які є сумлінними платниками податків.

Про це йшлося під час засідання Комітету Американської торгової палати в Україні, де зібралися народні депутати – члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, представники бізнес-спільноти, а також бізнес- та аграрні асоціації з метою обговорення питань боротьби з тіньовим ринком зерна, пише AgroPolit.com.

«В результаті зустрічі було досягнуто домовленості доопрацювати законодавчу ініціативу, спрямовану на поліпшення ситуації з «сірим» ринком зерна, яка була розроблена експертами компаній-членів Палати, щоб задовольнити потреби всіх учасників ринку», – повідомляє видання.

Крім того, під час зустрічі обговорювалися питання системи державної підтримки на наступний рік, регулювання в частині водокористування та утилізації упаковки і сірого ринку зерна.

За словами першого заступника міністра аграрної політики і продовольства України Максима Мартинюка, оцінки обсягу «сірого» ринку зерна різняться в залежності від культури.

«Зараз є певні тенденції до «обілення» сектора, проте в ринковому державі з розвиненим АПК прийнятний рівень «тіні» може бути тільки нульовим», – йдеться в повідомленні.