До будівництва Керченського мосту причетні дві нідерландські компанії

містБудівництво Керченського моста
4 Вересня 2017, 16:11

Дві компанії з Нідерландів беруть участь у будівництві мосту через Керченську протоку, який повинен з’єднати РФ з анексованим Кримом.

Як пише “Європейська правда”, йдеться про дві невеликі компанії: Dematec Equipment побудувала одну з машин для будівництва моста, а компанія Bijlard Hydrauliek поставила “найважливішу частину” для цієї машини.

Машина була відправлена до Росії на початку 2016 року і перебувала на російському узбережжі Чорного моря. Згодом вона довгий час прокладала важкі труби на морському дні в якості основи для опор моста.

Директор Dematec заявив, що його компанія поставляє машини по всьому світу і в даному випадку, за його словами, санкції ЄС не були порушені.

“Згідно з санкціями ЄС, ми не повинні перебувати в Криму, а машину поставили в Росію”, – сказав він.

Глава іншої компанії повідомив, що не знав, що машина буде використовуватися для моста в анексований Крим.

“Ми тільки передали запчастини для машини клієнту в Нідерландах. Більше нічого”, – сказав він.

На інформацію про голландські компанії вже відреагували депутати парламенту Нідерландів.

“Якщо голландські компанії будуть співпрацювати з будівельниками цього мосту, я хотів би задати їм багато питань. Цей міст є символом російської анексії. Я хочу дізнатися, чи дозволено це по закону”, – сказала депутатка керівної партії PvdA Кірстен ван ден Хул.

Міністр зовнішньої торгівлі і розвитку Нідерландів Ліліана Плаумен заявила, що уряд вивчить питання участі цих компаній у проекті, повідомляє телеканал NOS.

“Уряд Нідерландів застосовує жорстку політику невизнання після незаконної анексії Криму і жодним чином не стимулює подібну діяльність”, – сказала вона.

Міністр також зазначила, що навіть якщо компанії не порушили європейське законодавство, уряд Нідерландів “очікує, що компанії будуть вести міжнародний бізнес соціально відповідально”.

Як повідомлялося, 9 серпня Росія заборонила рух кораблів у Керченській протоці.

Міністерство закордонних справ України висловило протест проти заборони Російською Федерацією судноплавства через Керченську протоку впродовж серпня-вересня і підкреслює незаконність спорудження Керченського мосту.

До будівництва Керченського мосту причетні дві нідерландські компанії