Британські вчені відкрили новий спосіб лікування безпліддя

Британські вчені відкрили новий спосіб лікування безпліддя Поштівка
5 Липня 2016, 12:31

Британські вчені встановили, що голковколювання істотно збільшує шанси на успішне проведення ЕКЗ (екстракорпорального запліднення).

Виявилося, що після цієї процедури вірогідність запліднення зростає удвічі, передає “Обозреватель”.

Автори дослідження підкреслюють, що отримані ними відомості є цікавими і статистично істотними. Однак вони попереджають, що поки неясно, чи є переваги голковколювання наслідком ефективності традиційної китайської практики, або тут мова йде про ефект плацебо. Теоретично жінки можуть відчувати себе просто більш розслабленими після того, як з ними попрацюють фахівці з голковколювання.

У дослідженні, проведеному експертами з Homerton University Hospital в Лондоні, взяло участь 160 пар, що мають проблеми з фертильністю. Половина з них проходила через 4 сеанси акупунктури під час своїх циклів ЕКЗ. Через рік ті, хто проходили через акупунктуру, досягли показників вагітності в 46,2%, а ось серед тих, хто не вдавався до цієї практики, цей показник склав 21,7%.

“Немає ніяких сумнівів у тому, що для людей, що проходять через акупунктуру, ця процедура є чимось на зразок додаткової підтримки, – коментує результати дослідження доктор Адам Бален, голова Британської ообщества по боротьбі з безпліддям. – Лікування безпліддя є стресовим, і терапія, яка розслабляє організм, може дуже сильно допомогти. Незалежно від того, чи приводить сама акупунктура до успіху, або тільки підтримує жінку морально, ця процедура все одно корисна. Крім того, у неї немає абсолютно ніяких побічних ефектів”.

Британські вчені відкрили новий спосіб лікування безпліддя