Британські вчені назвали найнебезпечнішу для здоров’я людини соціальну мережу

20 Вересня 2017, 08:27

Вчені в Великобританії з’ясували, яка з соціальних мереж завдає найбільшої шкоди для людини.

Про це повідомляє The Time з посиланням на дослідження проведене в рамках проекту #StatusOfMind.

Більше 1500 молодих людей від 14 до 24 років з лютого по травень відповідали на питання соціологів і аналізували різні ситуації, в яких соцмережі могли б якось вплинути на самопочуття.

Аналізу піддали 5 найпопулярніших соцмереж, серед яких YouTube отримав оцінку як платформа, яка не шкодить ментальному здоров’ю людини. На другому місці опинився Twitter, за ним йде Facebook, далі Snapchat. А останнє місце – за Instagram.

Читайте: Як гаджети та соцмережі впливають на нашу психіку

За результатами опитування Instagram найбільш дратівливим і депресивним, а також багато опитувані назвали його майданчиком для знущань.  Так, соцмережа, де люди діляться своїми світлинами, на думку опитаних, найчастіше викликає у користувачів невдоволення своїм тілом, негативно впливає на сон і підвищує страх упустити важливі події та новини.

Організації, які провели опитування, закликали соціальні мережі інформувати користувачів про негативний вплив через їхнє використання. Крім того, в організаціях вважають, що у школах слід вчити учнів безпечного користування соцмережами, а також повідомляти користувачам, які можуть страждати від психічних захворювань, про можливість отримати професійну підтримку.

Крім того, британські вчені не рекомендують більше двох годин на добу проводити в соціальних мережах, оскільки це спонукає людину порівнювати себе з іншими і дає відчуття неприйняття себе.

Читайте також: Досліджено, що найбільше засмучує людей у соцмережах

Британські вчені назвали найнебезпечнішу для здоров’я людини соціальну мережу