Британські науковці вирощуватимуть “безпілотники” у пробірках

Британські науковці вирощуватимуть "безпілотники" у пробірках Поштівка
7 Липня 2016, 11:57

Британська оборонна компанія BAE Systems спільно з Університетом Глазго розробляють більш швидкий та дешевий спосіб виробництва безпілотних літальних апаратів (БЛА). Створений ними інноваційний метод полягає в будівництві “хімічного комп’ютера”, здатного вирощувати безпілотні літальні апарати невеликих розмірів в лабораторних умовах.

Ключем до нової технології є прилад під назвою “Chemputer”. Розроблений професором Лі Кроніном з Університету Глазго пристрій являє собою передовий 3D-принтер, який працює на молекулярному рівні. Його первинна мета полягала в тому, щоб за допомогою простих і доступних хімічних речовин швидко й дешево виробляти фармацевтичні препарати. Тепер технологія розглядається як спосіб масового виробництва літаків і їхніх електричних компонентів.

В рамках концепції BAE, “Chemputer” стане частиною системи, що створює безпілотні літальні апарати або багатофункціональні деталі для великих пілотованих літаків на молекулярному рівні з екологічно стійких матеріалів з використанням сучасних хімічних процесів. Система дасть можливість в найкоротші терміни “вирощувати” спеціалізовані БПЛА, призначені для виконання різних бойових завдань.

Bublbe.com

Британські науковці вирощуватимуть “безпілотники” у пробірках