Британська розвідка вважає Росію головною загрозою міжнародній безпеці

зелені чоловічки«Зелені чоловічки» захоплюють Крим. Березень 2014 р.
2 Грудня 2017, 03:03

Впродовж двох останніх десятиліть Росія відверто втручалася у справи своїх сусідів, кинувши виклик системі світової безпеки, що склалася після 1991 року.

Таку заяву зробив генеральний директор Секретної розвідувальної служби Великобританії (MI-6) Алекс Юнгер, повідомляє The Times.

“Після нетривалого періоду на початку 1990-х років, коли Росія “приймала правила гри”, погоджуючись із нормами світового порядку після закінчення холодної війни, вона почала “фальсифікувати правила”, прикидаючись, що дотримується міжнародних угод, при цьому відверто їх порушуючи. Закріпившись завдяки зростанню цін на нафту і контролю Путіна над політичною системою, Росія кинула виклик системі безпеки шляхом втручання у політику інших країн”, – йдеться у статті.

Шеф британської розвідки засудив “почуття безкарності” Кремля, яке, на його думку, своїм небажанням реагувати на російські провокації виплекав сам Захід. Юнгер також закликав союзників Британії прикласти більше зусиль для протистояння гібридній війні, яке Росія веде проти Європи.

Також видання зауважує, що цьогоріч Рада нацбезпеки Британії затвердила нову стратегію безпеки. Вона включає заходи із посилення військового реагування всередині країни і у Східній Європі, протидію кремлівській пропаганді за допомогою “стратегічних комунікацій”, припинення російського втручання в колишній Югославії, захист комп’ютерних мереж Британії від кібервтручання з боку РФ, підтримку України та ускладнення життя для російської еліти.