- Поштівка - https://poshtivka.org -

«Борг Януковича»: Лондонський суд ухвалив рішення на користь України

Високий суд Лондона зупинив виконання судового рішення у справі про повернення РФ єврооблігацій на суму $ 3 млрд. за домовленостями Путіна і Януковича до завершення розгляду апеляції України.

Наслідки цього рішення для України в коментарі для Поштівки [1] роз’яснив член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя  народний депутат України Геннадій Ткачук.

– Беззаперечно, ухвалене Лондонським судом рішення відповідає інтересам України, адже суд прийняв позицію нашої країни. Важливим також є те, що на цьому засіданні всупереч спробам Росії утруднити  подачу Україною апеляції, Україні був наданий беззастережний дозвіл на оскарження рішення до Апеляційного суду. До речі, Апеляція України буде розглянута у січні 2018 року – і це також грає на нашу користь, тому що дозволяє виграти час, – зазначив народний депутат.

На думку Геннадія Ткачука, угода Януковича про російський кредит лише формально була міждержавною.

–  Фактично, це був хабар Кремля Януковичу за відмову нашої країни від політики євроінтеграції. Втім факт наявності боргу Україна визнає і він враховується при визначенні суми державного боргу, – зауважив народний депутат. – Але статус цієї позики потребує уточнення – і це питання вирішується в суді. Відповідно до цих уточнень будуть визначатись умови реструктуризації та повернення російського кредиту.

– Отже, рішення Високого суду Лондона підтвердило правомірність позиції України щодо необґрунтованості позиції РФ, яка з січня 2016 року вимагає судового стягнення боргу з України, – робить висновок Геннадій Ткачук. – Це свідчить про те, що Україна черговий раз довела здатність захищати свої інтереси у міжнародних судах.

Народний депутат також нагадав, що 31 травня 2017 р. Стокгольмський арбітраж скасував вимогу «Газпрому» до «Нафтогазу України» щодо положення «бери або плати», закладене у газовий договір 2009 р. А перед тим, 19 квітня 2017 р. Міжнародний суд ООН в Гаазі, за позовом України до РФ з метою притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації протягом незаконної агресії проти України, визначив, що Росія має утриматися від обмежень відносно Меджлісу кримськотатарського народу та поновити його діяльність. Суд також закликав забезпечити доступність освіти у Криму українською мовою.