Біатлоністи збірної Чехії бойкотуватимуть етап Кубка світу в Тюмені

Президент Союзу біатлоністів Чехії (CSB) Іржі Хамза (Jiří Hamza)
21 Грудня 2016, 19:46

Президент Союзу біатлоністів Чехії (CSB) Іржі Хамза повідомив, що біатлоністи національної збірної  бойкотуватимуть етап Кубка світу, який має відбутися в середині березня в Тюмені, через причетність російських спортсменів до допінгового скандалу.

«Я не можу уявити, що етап в Тюмені все-таки відбудеться. Хоча б з тієї причини, що спортсмени туди не поїдуть. Принаймні, чеських біатлоністів там не буде, ми вже про це домовилися», – цитує Хамзу iDnes.

Іржі Хамза заявив, що на змагання в Тюмень не поїдуть чоловіча та жіноча збірні, а в середу, 21 грудня, Федерація біатлону оприлюднила свою офіційну позицію в пояснювальному листі, де підтверджує рішення бойкотувати етап. Чеська федерація наполягає на тому, що етап Кубка світу не повинен проходити в Росії через причетність біатлоністів Росії до допінгового скандалу.

За словами Хамзи, чеська збірна не єдина, хто відмовляється їхати в Тюмень. Про аналогічне рішення найближчим часом оголосять і французькі спортсмени.

«Росії потрібно дати зрозуміти, що все, що відбулося – це дуже погано», – додав чеський чиновник.

22 грудня робоча група Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) винесе свої рекомендації щодо ситуації з допінгом в російському біатлоні.

Восьмий етап Кубка світу в Тюмені має відбутися з 9 по 12 березня 2017 року.

Раніше Міжнародна федерація бобслею і скелетону перенесла з Сочі чемпіонат світу-2017, пославшись на другу частину доповіді Річарда Макларена, в якій стверджується, що більше 1000 російських спортсменів брали участь в махінаціях з допінг-пробами до, під час і після Олімпіади-2014.

Після цього з’явилася інформація про те, що в IBU надійшов список ВАДА з прізвищами 31-го російського біатлоніста, підозрюваних в порушенні антидопінгових правил.

Через допінг російських біатлоністів про бойкот етапів Кубку світу заявили шведи, кращий біатлоніст останніх років француз Мартен Фуркад та найкраща біатлоністка світу чешка Габріела Коукалова.

Також повідомлялося, що у Білорусі замість Тюмені пропонують Раубічі для проведення етапу Кубка світу з біатлону.

Біатлоністи збірної Чехії бойкотуватимуть етап Кубка світу в Тюмені