Без боротьби з корупцією Україна може забути про нові інвестиції — британський посол

7 Січня 2018, 15:19

Посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф розповіла про ризики посилення тиску на антикорупційні органи в країні.

Про це повідомляє “Поштівка“, посилаючись на слова посла Великої Британії.

Гоф заявила, що тиск на антикорупціонерів може серйозно вплинути на репутацію України, яку вона успішно будувала протягом декількох останніх років. Також вона зауважила, що може йтися навіть про подальшу міжнародну підтримку.

Гоф переконана, що без ефективної боротьби з корупцією нові інвестиції до України не прийдуть.

“Тут представлені багато відомих британських компаній — “Land Rover”, “JCB”, “Mark&Spencer” і безліч інших, вони постійно говорять мені, що їхній розвиток тут гальмує корупція, величезна кількість регуляцій і високі податкові ставки”, — заявила посол.

У листопаді минулого року між Національним антикорупційним бюро та Генеральною прокуратурою стався конфлікт через затримання агента НАБУ. Останній передавав хабар першому заступнику голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій.

У бюро заявили, що це була спецоперація (детективи перевіряли чиновницю на доброчесність), а ГПУ та СБУ зірвали її.

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький анонсував війну між антикорупційними відомствами та ГПУ, якщо конфлікт не вирішиться.

Днями президент Петро Порошенко у статті для спецвипуску видань “Новое время” та “The Economist” заявив про необхідність активнішого захисту з боку голови держави.

Він наголосив на гарантіях незалежності НАБУ та назвав неприйнятними будь-які форми тиску на цей орган.