Австрійський суд розглядає апеляцію на відмову видати Фірташа до США

21 Лютого 2017, 13:05

Вищий земельний суд Відня розглядає справу щодо екстрадиції до США українського бізнесмена Дмитра Фірташа.

30 квітня 2015 року суд нижчої інстанції прийняв рішення відмовити у видачі бізнесмена. Сьогодні розглядають апеляцію прокуратури на цю відмову.

12 березня 2014 року Дмитра Фірташа затримали в Австрії через запит Міністерства юстиції США.

Відомство звинувачувало українського бізнесмена у дачі хабарі на 18,5 млн доларів для того, аби отримати дозвіл на видобуток титанової сировини в Індії. Готову продукцію потім планували продавати у США.

У цій справ проходять шестеро людей, серед яких – індійський парламентар, угорський, індійський та шриланкійський підприємці.

За версією слідства, підозрювані підкупили індійських чиновників, щоб отримати дозвіл на розробку титанової шахти в індійському штаті Андхра-Прадеш.

Земельний суд Відня раніше погодився звільнити пана Фірташа під заставу у 125 млн євро з умовою, що він не залишатиме Австрію.

30 квітня 2015 року той же суд відхилив запит мін’юсту США про екстрадицію, вказавши, що у цій справі не можна виключати політичних мотивів запиту.

У литопаді минулого року прокуратура Відня подала апеляцію на це рішення.

“Інтерфакс” із посиланням на власне джерело повідомляє, що рішення суду може бути ухвалене у вівторок.

Водночас, як нагадує “Німецька хвиля”, у листопаді минулого року Іспанія видала ордер на арешт олігарха за підозрою в участі в організованому злочинному угрупованні та відмиванні коштів.

Проте, як повідомив речник Земельного суду Відня, австрійська прокуратура так і не передала суду іспанський ордер, очевидно, віддавши перевагу першому запиту, що надійшов від США.

В Україні також є справи, у яких фігурують низка активів бізнесмена. Частина з них була арештована судами.

Джерело:

BBC Україна

Австрійський суд розглядає апеляцію на відмову видати Фірташа до США