Археологи знайшли у Данії вражаючу сокиру вікінгів

Археологи знайшли у Данії вражаючу сокиру вікінгів Поштівка
26 Липня 2016, 15:54

У середньовічній гробниці вікінгів у данському місті Хааруп була знайдена одна з найбільших сокир вікінгів з коли-небудь знайдених вченими.

За словами Кірстен Нільсен, археолога з музею Сількеборга, яка керувала розкопками, сокира була досить важкою, і її власник повинен був утримувати її двома руками. На ній немає декоративних елементів, тож швидше за все це була повноцінна бойова зброя, пише «Новое время».

Останки господаря величезного сокири також були знайдені в гробниці, побудованій приблизно в 950 році н. е. в Хаарупі. Примітно, що ця зброя є єдиним предметом, що був похований разом з покійним вікінгом. Грунтуючись на цьому факті, вчені змогли зробити висновок про те, який характер мав власник зброї.

“Разом з ним більше нічого не поховали, тому я думаю, що цей чоловік насамперед ідентифікував себе як воїна”, – говорить Нільсен.

У гробниці також були знайдені останки жінки. На місці її поховання була виявлена пара ключів, які символізували владу і високе соціальне становище в суспільстві вікінгів. Це дало вченим підстави вважати, що чоловік і жінка мали досить високий соціальний статус.

Гробниця була знайдена в 2012-му році в ході будівництва автостради. З того часу Нільсен і її команда вела в даному районі розкопки. За словами археолога, ця гробниця виділяється на тлі інших подібних поховань.

“Ця гробниця унікальна, єдина у своєму роді з тих, про які мені відомо, – каже Нільсен. – Це особливе місце”.

Археологи знайшли у Данії вражаючу сокиру вікінгів