Археологи виявили в Грузії столицю невідомої древньої держави

Археологи виявили в Грузії столицю невідомої древньої держави Поштівка
25 Липня 2016, 09:42

Грузинські археологи повідомили про унікальну знахідку на території стародавнього городища в околицях Діднаурі в долині Ширак (регіон Кахетія на сході Грузії), яка може посунути на багато століть назад час утворення держави в Східній Грузії, повідомляє «Сегодня».

Як інформує міністерство культури і охорони пам’ятників Грузії, археологи днями розкопали поховання, імовірно, головнокомандувача.

Вчені вважають, що воїн загинув у бою від ворожої стріли, наконечник якої був знайдений біля останків. За спиною у воїна виявлений бронзовий меч, який фахівці відносять до XIII століття до нашої ери.

Археологи стверджують, що знахідки, серед яких глиняний посуд, кам’яна бойова зброя і фрагменти бронзових речей, безпомилково підтверджують, що городище відноситься до кінця другого – початку першого тисячоліття до нашої ери.

Серед знахідок археологічної експедиції також стометрові тунелі, які, на думку фахівців, використовувалися для водопостачання поселення.

При розкопках у західній частині огорожі були виявлені дві ритуальних будівлі, з т. зв. «Жертовні столи», що вчені відносять до древньої цивілізації хеттів (індоєвропейський народ бронзового століття, що мешкав в Малій Азії).

За припущенням членів експедиції, городище, ймовірно, було столицею стародавньої держави, яка не згадана в історичних джерелах, про що свідчать збережені до сих пір руїни внутрішньої фортеці городища, оточеної півтора кілометровою кам’яною огорожею і оперезаною оборонним ровом.

«Археологічні роботи на території городища Діднаурі будуть продовжені. Дослідження повного комплексу може в корені змінити висновку про наше минуле і на багато століть пересунути дату утворення держави в Східній Грузії», – йдеться в повідомленні міністерства.

Велике городище на околиці Діднаурі було виявлено в кінці 2014 року за допомогою знімків, зроблених з космосу. Згідно з супутниковими зйомками, це було найбільше стародавнє поселення на Південному Кавказі. На основі даних Центру сейсмічного моніторингу Грузії, був зроблений висновок, що городище було зруйноване в IX столітті до нашої ери в результаті сильного землетрусу.

Результати розкопок, проведених у 2015 році, дозволили археологам припустити, що стародавнє поселення було побудовано в XII-IX століттях до нашої ери.

Археологи виявили в Грузії столицю невідомої древньої держави