Американські вчені розробили прозору деревину

Американські вчені розробили прозору деревину Поштівка image 2
17 Травня 2016, 16:01

 

 

|Команді вчених з Мерілендського університету (США) вдалося обробити шматок деревини таким чином, щоб майже повністю позбавити його від кольорових домішок, повідомляє «Birdinflight.com». За словами дослідників, для цього дерево протягом двох годин варили у ванні з водою, гідроксидом натрію та іншими хімічними речовинами. Дослідники сподіваються, що в майбутньому нова технологія зможе замінити скло і пластик.

«Чесно кажучи, ми самі були здивовані тим, наскільки високої ступіні прозорості нам вдалося досягти, – розповів один з учених, Льяни Бін Ху. – Цілком можливо, що в певних областях застосування ця технологія зможе повністю замінити скло та інші оптичні матеріали ».

Відзначається, що «прозоре дерево» серед іншого можна було б використовувати для створення вікон: у порівнянні зі склом, що володіє порівняно високою теплопровідністю, деревина могла б виконувати функцію ізоляції набагато надійніше.

Поки що вчені можуть застосовувати технологію знебарвлення, тільки працюючи з невеликими шматками дерева, розмір яких не перевищує 5 × 5 дюймів, тому найближчим часом вони займуться вдосконаленням процесу і сподіваються навчитися використовувати його з великими обсягами деревини.

Американські вчені розробили прозору деревину