Активісти Bellingcat зібрали відеоархів із доказами атак російських літаків на цивільні об’єкти в Сирії

Активісти Bellingcat зібрали відеоархів із доказами атак російських літаків на цивільні об'єкти в Сирії ПоштівкаБойові вильоти російської авіації з аеродрому "Хмеймім"
14 Травня 2016, 15:19

Експертно-журналістська група Bellingcat зібрала і опублікувала відеоархів з доказами атак російських Військово-космічних сил на цивільні об’єкти в Сирії.

База даних вже налічує 1561 ролик і буде поповнюватися, йдеться в прес-релізі активістів.

Ролики були зняті в період з 30 вересня 2015 року по 13 березня 2016- го. Як стверджує Bellingcat, на відео відображені моменти “російських атак” на лікарні, школи, ринки, мечеті, пекарні, заводи, водну інфраструктуру та інше.

Bellingcat описує всі етапи роботи над збором даних, які включають не тільки пошук відеороликів, але також уточнення дати і місця дії.

Експерти-волонтери прагнуть не тільки відібрати відео з атаками, а також із записом свідчень очевидців і кадри пролітаючих російських літаків, але також підтвердити знайдену інформацію за допомогою даних з інших джерел.

Метою цієї роботи Bellingcat називає привернення уваги до того, які наслідки для цивільного населення мають російські бомбардування в Сирії. Один з членів команди Ерік Толер написав в Twitter, що цей архів – “скарб для майбутніх істориків і суддів”.

На Заході неодноразово заявляли про причетність Росії до загибелі мирних жителів в Сирії в результаті бомбардувань. У Москві традиційно всі звинувачення заперечують.

Активісти Bellingcat зібрали відеоархів із доказами атак російських літаків на цивільні об’єкти в Сирії