- Поштівка - https://poshtivka.org -

Аграрна країна Україна має дорожче молоко, ніж у сусідів, – експерт

Цього року молоко в нашій країні далеко не найдешевше серед країн-сусідів, хоч ми вважаємося аграрною країною. Асоціація постачальників торговельних мереж робила моніторинг найменших цін на молоко жирністю 3,2%, які були наступними: Польща 3,2% – 16,18 грн, Білорусь 3,2% – 16,92 грн, Україна 3,2% – 20,25 грн.

Про це на своїй сторінці Фейсбук повідомив [1] генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«Якщо грошей вистачає лише на хліб та молоко, то ціна на останнє буде мати значення. Літр молока жирністю 3,2 – 3,5% в упаковці Tetra Pak у тих магазинах, які минулого тижня моніторила Асоціація постачальників торговельних мереж, можна було купити по такій найменшій ціні: Польща 3,2% – 16,18 грн, Білорусь 3,2% – 16,92 грн, Україна 3,2% – 20,25 грн, Литва 3,5% – 25,85 грн, Румунія 3,5% – 26,75 грн і в Естонії 3,5% по 28,65 грн.

Молоко в Польщі коштує на 25% нижче, ніж в Україні. Одна з причин такої різниці в тому, що в нашій країні ПДВ на продукти складає 20%, а в Польщі лише 5%. Без податку на додану вартість різниця в наших країнах складає 9%. Якщо молоко жирністю 3,2% довести до жирності 3,5%, то його вартість додасть близько 10%, що наблизить вартість у Польщі, Білорусі та України до рівня інших країн», – написав Олексій Дорошенко.

Світлина від Alexey Doroshenko.

У квітні Асоціація постачальників торговельних мереж також робила моніторинг найменших цін на молоко жирністю 1,5 – 2,5%, які були наступними: 1 літр 2,5% в Естонії – 13,4 грн, у Литві – 13,9 грн, в Україні – 16,2 грн. У Польщі молоко 1,5% продавалось за 20 грн, а у Франції за 34,2 грн.

«Як бачимо, цього року молоко в нашій країні далеко не найдешевше у порівнянні із країнами-сусідами, хоч ми вважаємося аграрною країною. Для забезпечення громадян якісними та недорогими продуктами необхідно робити певні кроки. Це не лише зробить їх доступнішими, але й пожвавить внутрішню торгівлю, тому що українці почнуть більше купувати. Від цього виграють і виробники, і торгівля. Усі кроки економічного блоку Уряду на чолі зі Степаном Кубівим ведуть якраз в іншу сторону. Саме тому всі виробники, щоб продовжують працювати в умовах подальшої деградації торгівлі в країні, вимушені все більше експортувати, що також впливає на зростання цін», – розповів експерт.