Абромавичус у суді звинуватив Ложкіна в кадровому тиску

Смілянський буде коштувати Укрпошті 16 млн грн на рік - Абромавичус ПоштівкаАйварас Абромавичус
23 Листопада 2017, 00:40

Екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус заявив, що на призначенні колишнього виконавчого директора НАК “Нафтогаз України” Андрія Пасішника заступником міністра економрозвитку України наполягав особисто Борис Ложкін, котрий у той час очолював Адміністрацію Президента України

З такою заявою Абромавичус виступив під час судового засідання у справі про тиск Пасішника на ухвалення рішень Абромавичусом, повідомляють #Буквы.

Під час надання показань в суді екс-міністр заявив, що 1 лютого під час наради по спецзв’язку зателефонував особисто Ложкін.

“1 лютого, близько 16 години… по спецзв’язку дзвонив Ложкін. Розмова стосувалася кадрових рішень. У результаті він дав зрозуміти, що Адміністрація хоче, щоб я призначив у тому числі Андрія Пасішника на позицію заступника міністра. Я намагався апелювати, що такими методами людей не призначаю на настільки важливі позиції, що це повністю протирічить моїй кадровій політиці. На що мені було сказано, що це доведеться зробити. У результаті я попросив звільнити мене з посади тому, що такі, в принципі, силові методи нічого спільного з проведенням реформ не мають”, — заявив Абромавичус.

За словами екс-міністра, проблеми почалися 10 жовтня 2015 року, коли НАК “Нафтогаз Україні” перейшла у відомство Мінекономрозвитку. 18 січня наступного року Абромавичус несподівано був позбавлений держохорони підрозділу “Альфа” СБУ.

“Я попросив: “Дайте один тиждень, інших охоронців знайду, в МВС, УДО чи приватній компанії”. На що мені відповіли, що немає, вранці ні автомобіля, ні водія, ні охорони вже не буде. Звичайно ж, я зрозумів, що ставки зростають і далі будуть якісь неприємні дії. Вранці охорони вже не було, а вранці я якраз виписував штрафні санкції в розмірі півтора мільярди гривень держкомпанії “Укрнафта” під менеджментом Коломойського”, — цитує екс-міністра INSIDER.

Через кілька днів, розповів Абромавичус, у відставку попросився його заступник, що відповідав за оборонний напрям.

“Відразу після цього мені написав Пасішник, що він хоче на його місце. Я спочатку це серйозно не сприйняв, але незабаром він сказав, що вже готовий пакет документів, і рвався далі, стукав. Коли побачив, що його методи не працюють, почав розкидатися найгучнішими іменами, що він в команді президента, від Кононенка, і кандидатура погоджена з прем’єром”, — стверджує Абромавичус.

Ложкін заяву Абромавичуса ніяк не прокоментував.

Нагадаємо, що 3 лютого стало відомо, що Айварас Абромавичус подав у відставку через різку активізацію блокування системних і важливих реформ в Україні. Тоді міністр, зокрема, звинуватив заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка в спробі “підім’яти” міністерство під себе. Пізніше суд зобов’язав Абромавичуса спростувати заяву про тиск з боку Кононенка. Сам нардеп у цій справі має статус свідка.

24 лютого 2016 року детективами НАБУ було зареєстроване кримінальне провадження за ч. 1 ст. 344 КК України (втручання в діяльність державного діяча) за фактом “незаконного впливу Андрія Пасішника” 25 січня — 1 лютого 2016 року на міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса з метою отримання посади заступника міністра.