9 причин почати бігати вже завтра зранку

9 причин почати бігати вже завтра зранку Поштівка
29 Серпня 2016, 12:33

Біг – ідеальний і безкоштовний спосіб для того, щоб виглядати добре. Він не вимагає спеціального спорядження або місця для занять. Тільки кеди або кросівки. Практично три сезони в році бігом можна займатися прямо на вулиці.

Біг корисний і ефективний в лікуванні безлічі захворювань. Сам по собі біг не є ліками або панацеєю, але його непрямий вплив внаслідок навантажень на центральну нервову, а також серцево-судинну системи має позитивний ефект для усього організму.

Експерти наводять дев’ять вагомих причин якомога швидше почати бігати!

Біг підвищує можливості серця і судин, відбувається тренування безпосередньо самого серцевого м’яза. Це означає, що серце міцнішає, сильнішає. А це неминуче позначається на його продуктивності.

Підвищується вміст кисню в крові. Треноване серце за один цикл проганяє набагато більший об’єм крові, аніж нетреноване. Збільшується кровоток – збільшується і кисневий обмін. До всіх тканин і органів надходить більше крові, збагаченої киснем і поживними речовинами.

Відмінний засіб боротьби з нервовим напруженням. Протягом дня стрес і втома накопичують в організмі продукти розпаду – це і є причиною втоми. Щоб позбутися від втоми, потрібно як слід попотіти, і біг відмінно справляється з цим завданням.

Під час тривалого навантаження в кров викидається особливий гормон – ендорфін. Цей гормон ще називають «гормоном щастя». І не дарма. Коли концентрація ендорфіну в крові зростає, людина відчуває легке відчуття ейфорії. Депресія випаровується.

Підвищується розумова активність. Під час пробіжки часто «само собою» приходить рішення якоїсь проблеми або завдання. Кров під час активного тренування багато насичується киснем, підвищується обмін речовин, внаслідок цього, більш активно функціонує центральна нервова система, а значить і мозок.

Систематичні заняття бігом сприяють підвищенню імунітету, за рахунок збільшення в крові еритроцитів і гемоглобіну. В процесі бігових навантажень знижується рівень холестерину в крові, зменшується відчуття голоду, покращується моторика кишечника. У сукупності з поліпшенням обміну речовин, все це призводить до нормалізації маси тіла.

Бігати можна в будь-який час дня. Так, вранці, коли в крові підвищена кількість гормонів, біг буде природним засобом для розрядки, що допоможе організму повернутися до гармонії. Якщо бігати після трудового дня – увечері, то цим ви знімете напругу, розслабитеся, підзарядитеся енергією, придушите зайвий апетит і заснете прекрасним сном.

Дослідження вчених показують, що відбувається часткова регенерація тканини печінки. Відбувається позитивний вплив на нирки: під час бігу з них знімається навантаження, що призводить до їх кращого функціонування.

Регулярні бігові навантаження також мають позитивний вплив на опорно-руховий апарат. Для людей похилого віку подібні тренування особливо корисні, оскільки вони перешкоджають дегенеративним змінам в суглобах і м’язових тканинах.

9 причин почати бігати вже завтра зранку