- Поштівка - https://poshtivka.org -

7 причин постійного відчуття голоду

Ви твердо вирішили сісти на дієту, але почуття голоду переслідує вас по п’ятах? Дізнайтеся, в чому справа, і як це виправити! “Поштівка” назвала основні причини, чому ви відчуваєте голод.

Ви зневоднені

Досить випити склянку води і почекати 20 хвилин, щоб стало зрозуміло, викликаний ваш голод нестачею рідини в організмі. Справа в тому, що наш мозок часто плутає спрагу і голод, видаючи одне за інше. Можливо, у вас саме цей варіант.

Ви не виспалися

Їжа дає нам енергію, точно так же, як і повноцінний сон. Якщо ви спите недостатньо, ваш організм не встигає відпочити і відновитися, ось ви і відчуваєте занепад сил. Для того щоб заповнити енергію, ваш організм подає вам сигнали: “Хочу їсти!”

Ви їсте занадто багато вуглеводів

Ось такий парадокс: чим більше ви споживаєте перероблених вуглеводів (здобний хліб, цукор, солодощі), тим більше вам хочеться їсти. Вся справа в тому, що такі вуглеводи дають різкий стрибок цукру в крові, і на короткий час після того, як ви поїли, ви повні бадьорості і веселості. Але потім рівень цукру різко змінюється, і ось ви вже зовсім розбиті, вам хочеться підбадьоритися.

Ви засмучені

Якщо у вас був напружений, нервовий день, повний негативних подій і емоцій, ваша рука мимоволі тягнеться до ручки холодильника. Ви намагаєтеся заїсти негативні емоції і, дійсно, на якийсь час відчуваєте полегшення, адже їжа – це одне з безумовних задоволень.

Вам треба їсти більше жиру

Якщо вам здається, що, харчуючись салатами і овочами, ви швидко схуднете, то ви помиляєтеся тільки наполовину. Схуднути-то ви зможете, але при цьому будете постійно відчувати почуття голоду. А все тому, що насичені жири (які містяться в рослинній олії, авокадо, горіхах), крім того, що сприяють метаболізму, так ще і надовго дають відчуття ситості.

Ви харчуєтеся нерегулярно

Найоптимальніший інтервал між прийомами їжі – 4-5 годин. Якщо ви харчуєтеся рідше, у вас виникає сильна спокуса перекусити чимось калорійним. І обов’язково снідайте: їжа, з’їдена протягом години після пробудження, дасть вам гарантію того, що весь день вас не буде переслідувати почуття голоду.

Ви їсте занадто швидко

Процес засвоєння їжі починається ще в ротовій порожнині, тому так важливо добре пережовувати їжу. Коли ви жуєте, зі слиною виділяються спеціальні ферменти, що відповідають за якісну переробку їжі. Якщо ви маєте звичку ковтати їжу, практично не жуючи, ви напевно через годину-другу після їжі знову голодні.