630 тис. українців стануть безробітними через підвищення мінімалки, – НБУ

працевлаштування
3 Лютого 2017, 15:43

Національний банк вважає, що в результаті підвищення мінімальної заробітної плати в 2017 до 3 200 гривень, офіційно будуть звільнені близько 630 тис. людей.

Про це йдеться в оприлюдненому інфляційному звіті Нацбанку за січень.

За оцінками НБУ, зростання мінімальної зарплати призведе до більш істотного зниження зайнятості, ніж прогнозувалося раніше.

“Загальна кількість працівників формального сектора економіки в 2017 році скоротиться на 9% порівняно з 2016 роком. Внесок скорочення за рахунок підвищення МЗП становитиме 5.4 п. п. або близько 630 тис. людей)”, – зазначає Нацбанк.

Зниження офіційної зайнятості більшою мірою відбудеться за рахунок малих і середніх підприємств і фізосіб – підприємців.

Це пояснюється майже дворазовим збільшенням податкового тиску на підприємства на єдиному податку.

Проте частково таке зниження компенсується збільшенням неформальної зайнятості.

Нацбанк вважає, що збільшення середнього рівня оплати праці в економіці може стимулювати повернення на ринок праці людей, які почнуть пошуки роботи, і, як наслідок, рівень безробіття може збільшитися додатково.

У цілому ж, за оцінками НБУ, зайнятість скоротиться на 5 п.п. порівняно з 2016 роком, що буде відповідати 10%-му рівню безробіття.

Як відомо, з 1 січня мінімальна заробітна плата збільшилася на 1,6 тис. гривень, або 100% до 3,2 тис. гривень.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів встановив мінімальну суму посадового окладу державного службовця в обсязі 2 тис. гривень з 1 січня.

Джерело:

Українські новини