5 шкідливих харчів, які прискорюють старіння

Важка ноша пілотного проекту Поштівка
2 Вересня 2016, 15:53

Дієтологи невпинно твердять, що наша їжа має великий вплив на стан організму і здоров’я в цілому. За даними недавніх досліджень, були названі харчі, які не просто шкідливі, але й провокують прискорення процесів старіння. Багато з них знаходяться в складі тих товарів, якими заповнені полиці магазинів. Вивчіть уважно цей список, щоб знати, в чому можуть міститися ці шкідливі компоненти. Виключіть з раціону ці 5 шкідливих продуктів – це поліпшить здоров’я і сповільнить старіння!

1. Трансжири

Найбільше шкідливих трансжирів міститься в попкорні, картоплі фрі, магазинних солодощах (тістечка, печиво, торти і т.д.), а також в чіпсах, крекерах, маргарині та інших продуктах. Часте вживання трансжирів провокує ожиріння і хвороби серцево-судинної системи. Крім того, за заявою доцента медицини Тімоті Харлан з США, трансжири призводять до появи запальних процесів в організмі. У підсумку все це призводить до того, що організм старіє швидше, а люди, що вживають трансжири, виглядають старше за своїх однолітків.

2. Глюкозно-фруктозний сироп

Глюкозно-фруктозний сироп – дешевий замінник цукру, який часто додають в покупні солодощі, солодкі газовані напої і консервовані продукти. За допомогою цього сиропу виробники покращують смак їжі і продовжують термін зберігання продукції. Однак надмірне вживання такого сиропу може привести до печінкової і серцевої недостатності.

Директор Клівлендського центру функціональної медицини Марк Хейман стверджує, що вживання продуктів з глюкозно-фруктозним сиропом може привести до прискорення процесів старіння. Замініть шкідливі магазинні солодощі домашньою випічкою або фруктами.

3. Очищена сіль

Всі ми знаємо, що сіль – шкідливий продукт. Вона затримує воду в організмі, а її надмірне вживання є однією з найчастіших причин гіпертонії. Співробітники медичного коледжу Джорджії стверджують, що зловживання сіллю прискорює також і процеси старіння. Багато хто вважає, що їжа без солі не може бути смачною, але це не так. Після кількох днів без солі д смакові рецептори звикають до натурального смаку продуктів, а сіль прекрасно можна замінити приправами і соком лимона.

4. Перероблене м’ясо

Сьогодні більшість м’ясних продуктів в магазинах (ковбаса, шинка, бекон і т.д.) містять шкідливі консерванти, які провокують появу проблем зі шкірою і викликають запальні процеси в організмі. Якщо вживати такі продукти занадто часто, в організмі скорочується вироблення колагену – необхідного білка, який грає важливу роль в збереженні краси, молодості та еластичності шкіри.

Через нестачу колагену шкіра швидше старіє, стає блідою, набуває млявого вигляду. Замість магазинної ковбаси краще вживати натуральні неперероблені м’ясо або рибу. Це позитивно позначиться на здоров’ї і продовжить молодість.

5. Алкоголь

Під час вживання алкоголю найбільше навантаження йде на печінку, адже це вона переробляє і нейтралізує токсини. Однак печінка не завжди здатна впоратися з усіма токсинами, які надходять в організм у вигляді продуктів і алкоголю. Їй потрібен час на відновлення. Залишки токсинів, які не змогла нейтралізувати печінку, пізніше «вилазять боком» у вигляді прищів, дерматитів і зморшок.