21 січня – міжнародний День обіймів

21 Січня 2017, 13:26

Сьогодні в світі відзначають День обіймів.

Свято виникло в США в одному з невеличких містечок штату Мічиган. Історія не вберегла ні імені засновника, ні його професії, ні віку. Чи був то мужній чолов’яга, нащадок французьких єзуїтів – перших європейських поселенців у тих суворих, але надзвичайно красивих краях, чи гордовита пані індіанської крові, а може, дитя? Втім, ідея сподобалася і швидко поширилася світом. Найбільш популярною вона стала серед студентства, адже що може бути ліпшим за дружні обійми? Дехто стверджує, що доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну, а також інших гормонів. Тобто, цілковитий позитив. До того ж, цього дня вам не треба дарувати подарунки, сувеніри та різні сердечка (почекайте до св. Валентина).

В Україні у давнину цього дня святкували Омеляна і «Пів-Івана». Переважно літні жінки ходили від хати до хати, а потім збиралися в одній з осель за святковий стіл. Увечері годилося внести до хати мички й прядки, приповідуючи: «Тік і притік починок приволік» – себто можна братися за роботу. Цього дня примічали: «Який Омелько, таке й літенько».

З іменинами сьогодні слід вітати Омеляна, Георгія і Григорія.

Сьогодні 23 місячний день. Місяць продовжує спадати.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1907 році – 28,1, а найтеплішим у 2007 –  +9,5.

Джерело:

Укрінформ